Öğrenci İşleri Bürosu'ndan Belge Talep Ederken İzlenmesi Gereken Yollar

Fakültemiz öğrencilerinin Edebiyat Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu ile olan iş ve işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla belge talep ederken izleyecekleri yolu gösteren bir belge hazırlandı. 

Burada Öğrencilerimiz, ''Öğrenci, İngilizce Öğrenci, Transkript, İngilizce Transkript, Disiplisn Cezası Durum Belgelerini'' AKSİS Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden e-imzalı bir şekilde alabilecek. Erkek öğrenciler, Askerlik Belgelerini ise dilekçe ile Öğrenci Bürosu'na başvuru yaparak temin edebilecek. 

MEZUNUM NASIL TRANSKRİPT ALABİLİRİM ?

Transkript Belgesi için ise 2011 yılı ve öncesi mezun öğrencilerimizin Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na dilekçe ile şahsen veya vekaleten başvurması gerekir. 2012 yılı ve sonrası mezun öğrencilerimiz de AKSİS'ten e-imzalı bir şekilde alabilecek.

Mezun öğrencilerimiz Ingilizce transkript için de 2011 yılı ve öncesi mezun öğrencilerimizin Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na dilekçe ile şahsen veya vekaleten başvurması gerekir. 2012 yılı ve sonrası mezun öğrencilerimiz de AKSİS'ten e-imzalı bir şekilde alabilecek.

Öğrencilerimiz ders içeriklerine yine AKSİS üzerinden ulaşabilecek ve isterse e-imzalı bir şekilde aynı içerikleri indirebilecek. 

DİPLOMA EKİ NASIL ALABİLİRİM ? 

Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na öğrencilerimiz ''Diploma Eki Müracat Formu'' ile başvuru yapabilecek. 

DİPLOMANIZI KAYBETMENİZ HALİNDE NE YAPACAKSINIZ ?

Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na lisans diplomasını kaybettiğine dair dilekçe, gazete ilanı, nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen veya vekaleten başvuru yapılabilir. 

MEZUN ÖĞRENCİYE TALEBİ DOĞRULTUSUNDA VERİLECEK OLAN BELGELER (MEZUNİYET DURUMUNU İÇEREN VEYA DİSİPLİN CEZA DURUMUNA DAİR YAZILAR)

Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na dilekçe ile şahsen veya vekaleten başvuru yapılması gerekir.

ÖĞRENCİ KİMLİK KAYBI 

Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na dilekçe yazılacak ve ekine de ''Halk Bankası'na Kimlik Zayi Ücreti Ödendi Dekontu'' ile şahsen veya vekaleten başvuru yapılması gerekir. 

KAYIT YENİLEMEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN KİMLİK BELGESİ 

Edebiyat Fakültesi Öğrenci Bürosu'na dilekçe ile şahsen veya vekaleten başvuru yapılması gerekir.