Tarihçilik Üzerine Söyleşiler: Prof. Dr. Cengiz Orhonlu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek ''Tarihçilik Üzerine Söyleşiler'' dizisinin ilkinde Tarih Bölümü Öğretim Üyelerinden merhum Prof. Dr. Cengiz Orhonlu'nun tarihçiliği ele alınacak. 

Tarih Araştırma Merkezi bünyesinde yapılacak program, online (çevrimiçi) olarak 05.02.2021 tarihinde saat 20:00'da Tarih Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Arzu Terzi'nin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. 

Zoom platformu üzerinden ve Edebiyat Fakültesi Youtube kanalından canlı yayınlanacak söyleşiye, Prof. Dr. Mücteba İlgürel, Prof. Dr. İdris Bostan ve Prof. Dr. İlhan Şahin konuşmacı olarak katılacak. 

Söyleşi, Tarih Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri başta olmak üzere herkese açık olacak. İsteyenler aşağıdaki youtube linki üzerinden programı canlı olarak takip edebilecek. 

Tarih Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Arzu Terzi yaptığı açıklamada, ''Bu toplantılarda her ay Tarih ilmine katkı sağlayan bir hocamızın çalışma alanları ve bilimsel araştırma yöntemleri üzerine konuşulması planlanmaktadır. Böylece hem değerli hocalarımızın anılması hem de tarih ilminin araştırma ve yazma metodlarının genç nesillere aktarımının sağlanması amaçlanmaktadır.'' dedi.