Prof. Dr. Necati ÖNER Felsefeye Hizmet ve 2020 Yılı En İyi Doktora Tezi Ödülü

''Prof. Dr. Necati Öner Felsefeye Hizmet ve En İyi Doktora Tezi Ödülü''ne Dr. Vehbi Metin Demir ve Dr. Emrullah Kılıç layık görüldü. 

Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Günenç’in danışmanlığında başarıyla tamamlanan Dr. Vehbi Metin Demir, “Kültürlenmiş Beynin Metafiziği: Çağdaş Beyin Araştırmalarının Kıta Avrupası Felsefesi Açısından Yeniden Ele Alınması” başlıklı tezi 2020 yılı “En İyi Doktora Tezi Ödülü”nü almayı hak kazandı. Dr. Vehbi Metin Demir halen Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesidir. 

Öte yandan, Felsefeye Hizmet Ödülü, ülkemizde felsefe alanına yaptığı değerli ve kalıcı çalışmalarla önemli katkılarda bulunmuş hayattaki bilim insanlarına verilir. Bu ödülün amacı felsefe alanında yaratıcı çalışmaları teşvik etmek ve alana katkıda bulunmaktır. En İyi Doktora Ödülü, 2020 yılında Felsefe alanında bitirilmiş doktora tezine verilir. Bu ödülün amacı felsefe alanında yaratıcı çalışmaları teşvik etmek ve alana katkıda bulunmaktır.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ