Murat Gülsoy ile Türk Edebiyatını Tanımak

MURAT GÜLSOY İLE TÜRK EDEBİYATINI TANIMAK
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile Şehir ve Toplum Kulübü’nün birlikte düzenlediği bir etkinlik dizisi daha başlıyor; “Edebiyatı Tanımak”

Edebiyatla ilişki kurmak, beslenmek sosyoloji disiplini için önem verdiğimiz başlıklardan bir tanesi. Bu konuya dikkat çekmek için ülke edebiyatlarını konu alan konuşma dizisinin ilkini yazar Murat Gülsoy’un konuk olacağı “Murat Gülsoy ile Türk Edebiyatını Tanımak: Modernist ve Yenilikçi Arayışlar” başlığı ile gerçekleştireceğiz.

Konferans 12 Ekim 2018 Cuma günü saat 17.00’da Edebiyat Fakültesi Amfi 4’de (A Blok II. Kat-Ziya Gökalp Amfisi) gerçekleştirilecektir.

Davetlisiniz…

Murat GÜLSOY
Yazar ve akademisyen olan Murat Gülsoy, Mühendislik ve Psikoloji eğitimi görmüştür. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2004 Yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’nin Genel Yayın Yönetmenliği ve 2014 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir. 2001 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı, Bu Kitabı Çalın adlı kitabına, 2004 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü, Bu Filmin Kötü Adamı Benim, 2013 yılı Notre Dame de Sion ödülü Baba Oğul ve Kutsal Roman, 2014 yılı Sedat Simavi Edebiyat Ödülü Gölgeler ve Hayaller Şehrinde adlı romanlarına verildi. Son romanı Öyle Güzel Bir Yer ki 2017 yılında yayımlandı. Öykü ve romanları çeşitli dillere çevrilmektedir. 2003 Yılından beri yaratıcı yazarlık eğitimi vermektedir, yaratıcı yazarlık üzerine kaleme almış olduğu Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık bu alanda önde gelen kitap olma özelliğini taşımaktadır.


Galeri

Yaklaşan Etkinlikler

Psikanalitik Kuramdan Hareketle Cinsiyet Kimliği Gelişimi

Yunan Dünyasında Osmanlı İzleri: Kültürlerarası Bir Diyalog

Yunan Dünyasında Osmanlı İzleri: Kültürlerarası Bir Diyalog

Türk Halk Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Etkinliği

Sosyoloji Günleri

Sosyoloji Günleri Konferansı

Konum