“Tarih Bölümünü Kazanan Öğrenciler İçin Oryantasyon Programı”

Tarih Bölümümüze yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencileri için hem Tarih Bölümümüzün ve Anabilim Dallarımızın tanıtılması hem de yeni başlayacak olan öğrencilerin bölüm hocalarımızı yakından tanımalarını sağlamak amacıyla  "Oryantasyon Programı" düzenlenmiştir.

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ali ARSLAN'ın konuşmasıyla başlayan program, sırasıyla Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Mahmut AK, Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mahir AYDIN, Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muharrem KESİK, Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz TEKİN ve Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Muharrem VAROL'un konuşmalarıyla devam etmiştir. İnteraktif (karşılıklı) soru-cevap şeklinde devam eden programda yeni kayıt yaptıran öğrencilerin Tarih Bölümümüz ile ilgili merak ettikleri sorulara cevaplar verilmiştir. Ayrıca gelen bir soru üzerine Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Yusuf Alperen AYDIN çift anadal ve yandan programları hakkında kısaca bilgi vermiştir.

Biz de Tarih Bölüm Başkanlığı olarak, köklü bir geçmişe sahip Tarih Bölümümüze kayıt yaptırma ayrıcalığını kazanan bütün öğrencilerimize dört yıllık üniversite hayatlarında başarılar diliyor ve bütün öğrencilerimize Tarih Bölümümüze hoşgeldiniz diyoruz...

15/09/2014
2569 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Ordu Cad. No. 196, 34459 Laleli / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00