Dergiler

Sosyoloji Dergisi

Sosyoloji Dergisi 1917 yılına kadar giden tarihi ile Türkiye’nin en köklü dergilerinden biridir. Yılda iki kez yayımlanan hakemli, alanda saygın uluslararası indekslere kabul edilmiş olan dergimiz köklü İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi ve Sosyoloji Bölümü geleneklerinden beslenmekte ve bu birikimin yeni bakış ve ürünlerle sürdürülmesini önemsemektedir. Sosyoloji Dergisi teorik ve ampirik çalışmaların özgün bir sosyolojik bakışın oluşması doğrultusunda yayımlandığı bir dergi olarak alana katkı yapmaktadır.

Dergi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kent Araştırmaları Dergisi

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Araştırma Merkezi tarafından yayınlanacak olan Kent Araştırmaları Dergisi (Turkish Journal of Urban Studies) toplumsal araştırmalara odaklanan bir dergidir. Dergide Türkiye ve diğer ülkelerde gerçekleştirilen araştırmalardan üretilen yayınlara yer verilecektir.

Dergide kent araştırmaları alanında son üç seneye ait kitap, süreli yayın, sözlük, makale gibi yayınlarla sempozyum ve kongrelerin de eleştirel değerlendirmeleri de yer alacaktır. Dergideki yazılar İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde yayınlanacaktır.