Yandal ve Çift-anadal

PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ – 2014-15 – YANDAL / ÇİFT ANADAL PRG. ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

BAHAR DÖNEMİ YANDAL VE ÇİFT ANADAL (ZORUNLU) DERS HAVUZU

DERS ADI KREDİSİ YANDAL ÇİFT ANADAL
Psikolojiye Giriş II 2 X X
Fizyoloji 2 X
Bilişsel Psikolojide Bellek 2 X X
Sosyal Psikolojiye Giriş II 2 X X
Psikolojide Temel İstatistik 3 X X
Yaşam Boyu Kişilik ve Sosyal Gelişim 3 X X
Endüstri ve Örgüt Psikolojisinde Yeni Oluşumlar 2 X
Anormal Davranışlar Psikolojisi II 3 X
Psikolojide Araştırma Yöntemleri II* 3 X X
Fizyolojik Psikolojide Temel Kuramlar 2 X
Öğrenme Psikolojisi II * 3 X X
Psikolojide Bilginin Temelleri 3 X
Psikolojide Niteliksel Araştırma Yöntemleri II * 3 X
* İşaretli derslerin ilk senede ve güz dönemindeki öncülü alınmadan alınmaması tavsiye edilir. BAHAR DÖNEMİTOP: 18 Kredi BAHAR DÖNEMİTOP: 33 Kredi
  • Yukarıda listelenmiş olan ve programınızda (yandal/çift anadal) yer aldığı sütunda X ile işaretlenmiş olan dersleri başarıyla tamamladığınızda sertifika/diploma almaya hak kazanırsınız. NOKTA’da bu dersleri göremiyorsanız Öğrenci İşleri ile mutlaka görüşünüz.
  • Bu dersler dışında danışmanınızla görüşmeden lütfen başka bir ders seçmeyiniz. Aksi takdirde mezuniyetiniz sırasında sorun yaşayabilirsiniz.
  • Yukarıdaki liste sadece BAHAR DÖNEMİ içindir. Güz dönemi dersleri gelecek sene ilan edilecek ve NOKTA’da da görülebilecektir.
  • Bu listedeki tüm dersleri bu dönem seçmeniz gerekmemektedir. Bu ders listesi içinden esas bölümünüzdeki ders programınıza uygun (çakışmayan) dersleri seçmeye özen gösteriniz. Örneğin, iki senede programı bitirmeyi hedefleyen bir öğrenci, bu derslerin yarısını bu dönem diğer yarısını ise diğer bahar dönemi alabilir.
  • Yandal ya da çift anadal mezuniyet kriteri, giriş yılınızda ilan edilen ders listesinin altındaki “güz ve bahar dönemleri genel toplam kredi sayısı”na başarıyla ulaşmış olmaktır. Bu toplam kredi sayısı öğrencinin giriş yılına göre değişebilir. Ancak her öğrenci, mezun olmak için kendi giriş yılındaki toplam krediyi tamamlamış olmak zorundadır. 2014-2015 yılı genel toplam kredi sayısı YANDAL için 39, ÇİFT ANADAL içinse 69’dur.

UYARI: Giriş yılınızda size verilmiş olan ders listesindeki kimi dersler değişmiş, kaldırılmış olabilir. Bu durumda bu derslerin yerine yeni ders programından benzer dersler almanız gerekir ve böylece mezuniyet için gerekli olan toplam kredi sayısına ulaşmış olursunuz. Yeni ders seçimi için lütfen danışmanınıza başvurunuz.

Tolga Yıldız, Arş. Gör. (iletişim için tıklayınız)

15/07/2013
18999 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Ordu Cad. No. 196, 34459 Laleli / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00