Gönüllü Akademisi Başlıyor

GÖNÜLLÜ AKADEMİSİ BAŞLIYOR!

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Sorumluluk ve Araştırma Merkezi’nin birlikte yürütmüş olduğu Gönüllü Akademisi Bahar Dönemi başvuruları başladı. Online yapılabilecek başvurular 2 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek.

İstanbul Üniversitesi örgün bölümlerinin farklı fakültelerinde eğitim gören öğrencileri bir araya getiren Gönüllü Akademisi, gönüllülük algı, eğilim ve deneyimlerine ilişkin çeşitli eğitimler veriyor. Bu doğrultuda toplumsal bilinci arttırmaya yönelik kalifiye insan kaynağı oluşturmayı, gönüllülüğün yaygınlaştırılmasını  ve böylece daha bilinçli gençler yetiştirmeyi hedefliyor.

                                           HANGİ EĞİTİMLER VERİLİYOR?

Gönüllü Akademisi’ne katılan gençlere eğitimler, tekdüze ve sıkıcı bir öğretim yönteminden uzak, katılımcıların kişisel becerilerini ve yaratıcılıklarını ön plana çıkarmayı hedefleyen bir biçimde veriliyor. Bu bağlamda formel ve non-formal eğitim tekniklerinin birlikte kullanıhdığı Akademide eğitimler 8 hafta sürecek ve Salı ve Perşembe günleri 17:00- 20:00 arasında İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsünde olacak.   

Akademi eğitimleri seminerler, STK ziyaretleri, film okumaları ve atölyelerden oluşacak. Dönem boyunca öğrenciler bireysel ya da grup olarak gönüllü bir proje tasarlayacaklar. Toplamda 10 hafta sonunda projelerini hayata geçiren öğrenciler akademiden katılım belgelerini alarak mezun olacaklar.

                                           KİMLER BAŞVURABİLİR?

Geçen yıl oldukça ilgi gören akademi, sadece İstanbul Üniversitesi örgün bölümlerinin Lisans 2. ve 3. sınıf öğrencilerini kabul ediyor ve %80 devam zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca mezun olup, katılım belgesi alabilmek için öğrencilerden gönüllülüğe dair bir proje fikrini hayata geçirmeleri bekleniyor.

                                       NASIL BAŞVURULUR?

Online olarak yapılacak başvurular 19 Şubat’ta başladı ve 2 Mart Cuma günü saat 24.00’da sona erecek. 5 Mart cuma günü mülakatlar yapılacak ve 6 Mart Salı günü eğitimler bir açılış paneli ile başlayacak. Gönüllü Akademisi, Mayıs ortası yapılacak olan kapanış programıyla mezunlarını 3. dönem mezunlarını vermiş olacak.

Akademiye başvurmak isteyenler https://goo.gl/forms/dIoAQFOswXETWouy2 adresinden form doldurarak kaydolabilirler.

20/02/2018
418 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi
Ordu Cad. No: 6, 34459 Laleli / İstanbul
Tel: 0 (212) 455 57 00