Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman fakültemizi ziyaret etti

29 Eylül 2017 tarihinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Develi’yi, Fakültemizde Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü bünyesinde yeni açılan Ukrayna Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın açılışıyla ilgili olarak ziyaret etmiştir. Başkonsolos, Ukrayna Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın ülkemizde ilk kez açılmasından duyduğu memnuniyeti bildirmiştir.

 

Başkonsolos Oleksandr Gaman’ın Ukrayna Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nı da ziyaret ederek Ukrayna dili öğretiminde kullanılmak üzere Ukraynaca kitap, CD, DVD ve diğer tanıtım, kaynak ve ders materyalleri hediye etmiştir.

 

Başkonsolos Oleksandr Gaman’ın Fakültemizi ziyareti esnasında Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevtap Kadıoğlu, Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emine İnanır, Makedon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gönül Uzelli, Leh Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hacer Topaktaş, Ukrayna Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Dr. Oleksandr Sereda ve Doç. Dr. Iryna Dryga hazır bulunmuşlardır.

 

02/10/2017
553 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi
Ordu Cad. No: 6, 34459 Laleli / İstanbul
Tel: 0 (212) 455 57 00